• Anasayfa
  • Lisans
  • 120 saat TESOL (İkinci Dil Olarak İngilizce Eğitimi) Sertifikası

120 Saat TESOL (İkinci Dil Olarak İngilizce ) Sertifika Programı

paris koleji & tefl ınternatıonal 120 saat tesol sertifika programı

TEFL International'dan 120 saatlik çevrimiçi TESOL Sertifikası kursumuz, öğretmenlik alanındaki yeni kariyerinizin ilk adımıdır.

Geleceğinizden emin değil misiniz? İngilizce öğretmek herkes için heyecan verici ve oldukça tatmin edici bir kariyer olabilir. İster Liseden yeni mezun olmuş olun, ister başka bir yoldan bir değişiklik arıyor olun. Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) size hayal bile edemediğiniz kapıları açabilir! Dünyayı dolaştığınızı, farklı kültürlerden insanlarla tanıştığınızı ve onların hayallerini gerçekleştirmelerine yardım ettiğinizi ve bunun için para aldığınızı hayal edin!

Bu fantastik hayatın peşinde koşan çoğu insan, 120 saatlik bir TESOL veya TEFL sertifika kursu ile başlar. Bu kesinlikle size ilk adımlarınızı atmak için yeterli olacaktır, hem dünyanın her yerindeki okullarda hem de çevrimiçi olarak iş bulmanızı sağlayacaktır. Ancak bunu bir kariyer yapmak istiyor ve daha üst seviye kariyer planlıyorsanız, 120 saatten biraz daha fazla yatırım yapmanız gerekecek.

Değersiz bir kağıt parçası için zaman ve para harcamayın? 120 saatlik TEFL sertifika kursu sunan çoğu okul, TEFL'nin İngilizce'nin genel olarak konuşulmadığı ülkelerde öğretim için tasarlandığını açıklayacaktır. Kulağa mükemmel geliyor, değil mi? Size söylemeyecekleri şey, temelde tüm lisans ve yüksek lisans programlarının TEFL değil TESOL tabanlı olduğudur. Böylece bu güzel TEFL sertifikası ileriki çalışmalarınızda size yeterli olmayabilir. Bazı kolejler, birkaç kredi saatinden feragat etmek için bir TEFL sertifikasını kabul eder, ancak neden riski alasınız ki!

Şimdi ve gelecekte geçerli! Bu 120 saatlik İkinci veya Diğer Dil Olarak İngilizce Öğretimi Sertifikası (TESOL), yeni öğretmenlik kariyerinize başlamanız için size yalnızca bir parça kağıt vermekle kalmayacaktır. Buna ek olarak PCIE'den Eğitim Lisansını (TESOL) 6 krediye veya Eğitim Yüksek Lisansını (TESOL) 3 krediye düşürmenize izin veren bir transkripte sahip olabileceksiniz. En eski ve en iyi bilinen TEFL kurs sağlayıcılarından biri olan TEFL International ile birlikte sunulan bu kurs size her iki dünyanın da en iyisini sunar!

Yeni kariyerinizi tam anlamıyla büyük miktarda zaman ve para harcamadan deneyin. Aynı zamanda, üzerine basıldığı kağıda değmeyen bir sertifika için değerli zamanınızı da gelecekte boşa harcamayın!

Program yapısı

1. Dersin Tanıtımı

Bu kurs, PCIE ve uzaktan eğitim çalışmasının geleneksel çalışmadan nasıl farklı olduğuna genel bir bakış sağlamak için tasarlanmıştır. Kurs ensaında sizlere PCIE'deki zamanınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınıza dair ipuçları verilecektir.

2. EFL (English as a Foreign Language) Dünyası

Tek başına bir eğitim konusu olarak TEFL'nin tarihi hakkında bilgi edinin. Bir EFL öğretmenini bir İngilizce öğretmeninden farklı kılan özelliklerle tanışın. Sıradışı bir EFL öğretmeni olmak için gereken nitelikleri öğrenin..

3. İkinci Dil Edinimi

Bu derste, insanların ikinci bir dil öğrendikleri süreçleri öğreneceksiniz. Bu, uygulamalı dilbilimin bir alt disiplinidir, bu yüzden size meydan okumasını bekleyin.

4. Gramer 101

Hepimiz temel gramerimizi biliyoruz değil mi? Peki bir edatın rolü nedir? Bana fiillerin dört halinin ne olduğunu söyler misin? Temelleri tazelemek iyi bir gelecek için her zaman iyidir.

5. Gramer 102

Bu sınıf daha çok öğrencilere dilbilgisinin nasıl öğretileceğine odaklanır. Siz anlasanız bile bazen başkalarının anlamasını sağlamak zordur.

6. Fonoloji (Sesbilim)

Fonoloji, bir dil oluşturmak için sesleri ve ses kalıplarını nasıl yaptığımızın incelenmesidir.

7.Kültürel farkındalık

Kültürel farkındalık, bir İngilizce öğretmeni için son derece önemli bir beceridir. Ana dili İngilizce olan bir sınıfta işe yarayan şey, normalde bir EFL sınıfında çalışmayacaktır.

8. Sınıf Yönetimi

Sınıf yönetimi, öğretmenlerin öğrencileri düzenli, odaklanmış, özenli, görev başında ve bir ders sırasında akademik olarak üretken tutmak için kullandıkları çok çeşitli beceri ve teknikleri ifade eder.

9. TEFL Metodolojisi

"Sunum, Uygulama, Üretim" (PPP) ve/veya "Engage, Study, Activate" gibi becerileri kullanarak bir EFL ortamında nasıl öğreteceğinizi öğrenin. (ESA).

10.4 Ders Modeli

Bu kurs, EFL öğrencileriniz için gerçekten olağanüstü dersler planlamanız ve vermeniz için ihtiyacınız olan araçları sağlayacaktır.

11. EFL Aktiviteleri

Eğitim ya da test amaçlı olsalarda aktiviteler öğrenciyi eğlendirir ve öğrenciyi öğrenme sürecine dahil eder.

12. Ders Planlama

Çok yönlü bir plan geliştirmek ve öğrencilerinizi doğru yolda tutmak için modellerinizi ve aktivitelerinizi nasıl bir araya getirebilirsiniz.

13. Online Eğitim

Online eğitim, karşılaşılabilen bazı sınıf içi sorunları bertaraf etmesiyle birlikte yerini alacak yepyeni bir dizi zorluğu da neden olmaktaıdr. Bu yeni öğrenme paradigmasına odaklanan ilk kurslar arasında olmaktan gurur duymaktayız.

14. Final Sınavı

Bu final sınavını tamamlamak için kurs boyunca kazandığınız tüm becerileri kullanmanız gerekecektir.

Seçmeli Gözetimli Öğretim Uygulaması

Kursun kendisi size Dİğer Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretmek için gereken becerileri verirken, pratik yapmak fırsatını da ileri aşamalarda sizlere sağlayacaktır. Ortaklarımız TEFL International ile birlikte, Gözetimli Öğretim uygulamasını aşağıdaki adreste sizlerle paylaşmaktan onur duyarız locations all over the globe.

sss

Ne zaman kayıt olabilirim?

Herhangi bir zamanda başlayabilirsiniz. Bu program, kendi çalışma programınızı ayarlayabileceğiniz uzaktan özeğitim programıdır.

Program için giriş şartı nedir?

1.İngilizce dil yeterliliği

Kabul için gerekli belgeler nelerdir?

Belgelerinizi başvuru sürecinde teslim ediniz.
  1. Eğitim sertifikaları
  2. Pasaport fotokopisi
  3. Biyometrik fotoğraf

Eğitim materyallerini sağlıyor musunuz?

Evet. PCIE eğitim materyalleri, videoları, okuma materyalleri, sınavları ve ödevlerin tamamını sağlamaktadır ve bu materyallerin tamamı PCI LMS (Eğitim Yönetim Sistemi) ve PCIE telefon uygulamasında online olarak kullanılabilir.

Bu programın değerlendirme yöntemi nedir?

Her bir modülün çeşitli yerleşik değerlendirmeleri vardır

Ek eğitim desteği sağlıyor musunuz?

Evet, sorularınızı This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta ile gönderebilirsiniz. Bunun yanısıra, eğitim ücretlerimiz çok uygun olduğundan ve program kendi kendine çalışma temelli olacak şekilde tasarlandığından, saati 30 Euro'luk bir ücretle kişiselleştirilmiş çevrimiçi öğretmen desteği alabilirsiniz.

Sertifikamı nasıl alabilirim?

Size sertifikanızın yüksek çözünürlüklü elektronik örneğini ücretsiz olarak göndereceğiz.

İLETİŞİM FORMU