Akreditasyon

tanınma & akreditasyon

Paris Akademisi Rektörü, Ile-de-France akademik bölgesi Rektörü, PARIS ULUSLARARASI EĞİTİM  KOLEJİ'ni (PCIE) bir yükseköğretim kurumu olarak onaylamıştır. Bu nedenle, Paris Uluslararası Eğitim Koleji, Paris Akademisi tarafından derece veren olarak tanınan bir yüksek öğretim kurumudur. Paris Akademisi Rektörlüğü, Milli Eğitim ve Gençlik Bakanlığı ile yüksek öğretim, araştırma ve yenilik Bakanlığı'nın yetkisi altındadır.

PCIE'Yİ doğrulamak için Fransız Yüksek Öğretim Bakanlığı veritabanını ziyaret edin ve Paris Uluslararası Eğitim Koleji'ni arayın.

PCIE PROGRAM YETKİLENDİRMELERİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN
  1. Çocuk Bakım Eğitimi Lisans Derecesi 
  2. Çocuk Bakım Eğitimi Master Derecesi
  3. TESOL Lisans Derecesi
  4. TESOL Eğitim Master Derecesi
  5. İşletme Yönetimi (MBA) Master Derecesi
  6. Eğitim Ph.D 

PCIE HAKKINDA DAHA FAZLASI ....

Fransız yüksek öğretim sistemi, çeşitli kurum türlerinin bir arada bulunmasıyla karakterize edilir. 

üç tür kurum vardır
  1. grants établissements publics (büyük kamu kurumları);
  2. grandes écoles (elit okullar);
  3. idari kamu kurumlar; özel yüksekokul kurumları veya okulları 

Paris Uluslararası Eğitim Koleji (PCIE) özel yüksek öğretim Kurumu kategorisine girer. Paris Uluslararası Eğitim Koleji'nden elde edilen dereceler, 25 Ocak 1876 tarihli Fransız Kanunu Kararnamesi, L. 731-2, L. 731-3 ve L. 731-4 maddelerine uygundur.

Derecelerin Fransız yasalarına göre meşru olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Paris Akademisi Rektörü tarafından yetkilendirilmiştir.

Kurum, derece vermek için Paris Akademisi Rektörlüğü, Ile de-France akademik bölgesinin Rektörü tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır.

Her program, reklamlara başlamadan önce bir mektupla onay almalıdır.

Her program, öğrencilere program sunabilmek için Paris Akademisi Rektörü tarafından onaylanmalı ve yetkilendirilmelidir. Lisans, yüksek lisans ve doktora gibi her program Paris Akademisi Rektörlüğü'nden bir mektupla yazılı olarak onay almalıdır. Programa kaydolmadan önce belirli bir programın yetkilendirilmesini ve onaylanmasını talep ediniz.

Özel diploma veren kurumlar üniversite olarak adlandırılamaz

Fransada özel diploma veren kurumların “üniversite”olarak adlandırılmasına izin verilmez. Fransa'da bir üniversite olduğunu iddia eden ve bir Devlet Üniversitesi olmayan herhangi bir kurum tanınmış dereceler veremez. Kendilerini “üniversite” olarak adlandıran özel kurumlardan derecemiz geçersiz, tanınmıyor ve yasallaştıramazlar.

İLETİŞİM FORMU