• Anasayfa
 • Destek
 • PCIE Sık Sorulan Sorular

PCIE Sıkça Sorulan Sorular

PCIE SSS - sıkca sorulan sorular

PCIE'de onlıne eğitim 

Program nasıl çalışır?

PCIE programları, asenkron -eşzamansız- çevrimiçi / uzaktan eğitim programları olarak sunulmaktadır.. Asenkron -eşzamansız-, tüm kurs öğelerinin size kendi hızınızda ve bizim programımıza göre değil, programınıza göre öğrenmeniz için sunulması anlamına gelir.

Belirli bir zamanda veya tarihte katılmak için herhangi bir ders yoktur ve öğrencilerimiz zaman zaman gerçek dünya çalıştaylarına davet edilmektedirler. (workshop) sunulabilirken ancak mezuniyet için bu çalıştaylara katılmak kesinlikle zorunlu değildir.

Ders çalışmak için gereken her şey Öğrenme Yönetim Sistemi tarafından öğrencilere sunulan Online uzaktan eğitim anlamına gelmektedir. Bu, kitapları ve diğer materyalleri içerir, böylece öğrenme materyalleri satın almak için herhangi bir ek para harcamanıza gerek yoktur. Üniversitede katılmak üzere herhangi bir aksiyon, yani Seyahat ile ilgili konaklama, para harcamanıza gerek yoktur.

Bir kursu tamamlamak genellikle ne kadar sürer?

Geleneksel kampüs kurumlarının aksine, PCIE kendi kendine öğrenme sunar.Özünde, bu, her kursu tamamlamak için istediğiniz veya ihtiyacınız olduğu kadar uzun sürebileceğiniz anlamına gelir.

Her ders, ortalama bir öğrencinin çalışmalarına yeterli bir süre ayırmasıyla bir ay içinde tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır. Ne kadar zamana ihtiyacınız olduğu, üzerinde ne kadar çalıştığınıza ve bireysel kursu ne kadar zor bulduğunuza bağlıdır.

İçerik ve çaba kurslara göre değişir. Bu nedenle, bir kursu özellikle zor bulursanız, tam olarak anlamak için biraz daha zaman ayırın, eğer diğeri çok kolaysa, bir sonraki kursa geçmek için daha hızlı ilerleyin.

Kendi programıma göre çalışabilir miyim?

İzlenecek tek zaman çizelgesi, Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından derecenizi tamamlamak için izin verilen maksimum süredir.

Bir lisans derecesi için, bu en fazla sekiz yıldır.

Yüksek lisans derecesi için en fazla 5 yıl.

Öğretmenim olacak mı?

Elbette bir öğretmeniniz var; öğretmen ders materyalini geliştirdi, kaynakları topladı ve değerlendirme görevlerinizi belirledi.

Öğretmenleriniz eğitim hizmetlerini, sorularınız ve desteğiniz için e-posta yoluyla sizleree sunulacaktır. Öğretmenlerimiz sizlerin istekleri doğrultusunda çevrimiçi olarak, örneğin Line, WhatsApp veya her ikiniz için de mevcut olan başka bir kanal ya da sosyal medyada bir video konferansta tanışabilirsiniz.

Ders içeriği nelerden oluşur?

Kurs, çeşitli kurs bölümlerinde okuma materyalleri ve videolardan oluşur. Her bölüm, bu dersi geçmek için %60'ın üzerinde puan almanız gereken yazılı bir testle sona erer. Her üç denemede de başarısız olursanız, üç test denemesi verilecektir. bu sınıfa tekrar kaydolmanız ve tüm materyalleri tekrar gözden geçirmeniz gerekecektir.

Tüm kurs testleri geçildiğinde, Öğrenme yönetim sistemi otomatik olarak indirmeniz için bir kurs tamamlama Sertifikası verecektir. Bu Sertifikalar, formu veya akademik bir makaleyi veya tüm ders içeriğini kapsayan bir projeyi alan son Ders değerlendirmenize başlamadan önce gereklidir.

Her bir dönem kaç kredi alabilirim?

Geleneksel anlamda dönemlerimiz olmadığı için dönem başına kredi limiti yoktur. Bununla birlikte, öğrencileri ayda en fazla iki ders almakla sınırlıyoruz.

Bunu sınırlı hale getirdik çünkü zamanlarının çoğunu çalışmalarına adayan en gelişmiş öğrenci bile, bir ay içinde üç dersin bilgilerini özümsemekte zorlandıklarını gözlemledim.

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uyum sağlamak için her zaman mümkün olduğunca esnek olmaya çalışsakla birlikte, mezunlarımızın çalışmalarının onları hazırladığı rolleri üstlenmeye hazır olmalarını sağlama sorumluluğumuz da vardır. Bu çok ciddiye aldığımız bir sorumluluktur.

Online program veren bir kolej için dönemler nelerdir?

Online bir öz-tempolu bir üniversite olarak PCI'de alışılmış bir dönem mantığı yoktur. Yıl boyunca istediğiniz zaman kayıt olabilir ve hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bu aynı zamanda, çalışmalarınızı tamamladıktan sonra mezun olabileceğiniz anlamına gelir, eski kurumlarda olduğu gibi mezuniyet töreni için altı veya on iki aya kadar beklemenize gerek yoktur.

Sürekli değişen hızlı tempolu dünyamızda Paris Uluslararası Eğitim Koleji, gelecek için hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için mümkün olduğunca esnek olmaya çalışmaktadır!

Bu derece uluslararası kabul görüyor mu?

PCIE tarafından sunulan tüm akademik dereceler uluslararası kabulu vardır

1979 Avrupa bölgesine ait Devletlerde Yükseköğretime ilişkin çalışmaların, diplomaların ve derecelerin tanınmasına ilişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi

Bu Sözleşme aşağıdaki ülkeler tarafından kabul edilmiştir:

 • Avusturya
 • Belçika
 • Beyaz Rusya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti
 • Kıbrıs
 • Danimarka
 • Fransa
 • Yunanista
 • Macaristan
 • İtalye
 • Malta
 • Norveç
 • Portekiz
 • Rusya
 • İspanya
 • İsviçre
 • Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Avustralya
 • Bulgaristan
 • Kanada
 • Çekoslavaya
 • Finlandiya
 • Almanya
 • Vatikan (Holy See)
 • İsraile
 • Luksemburg
 • Hollanda
 • Polonya
 • Romanya
 • San Marino
 • İsveç
 • Turkiye
 • Birleşik Krallık
 • Yugoslavya

Bu BM Sözleşmesine taraf olmayan herhangi bir ülke, başka bir ülkede elde edilen dereceleri doğrulamak için kendi ulusal sürecine sahip olacaktır. PCIE, bu doğrulama işlemleri sırasında mezunlarımıza hertürlü bir şekilde yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyar.

Çevrimiçi olarak ne tür bir derece alabilirim?

Bu gün ve zamanda, dünyanın herhangi bir yerindeki saygın bir kolejden uzaktan eğitim(çevrimiçi) yoluyla hemen hemen her derece elde edilebilir..

Burada PCIE'DE şu anda Eğitim ve iş dünyasına odaklanıyoruz ve her iki alanda da geniş bir derece yelpazesi sunuyoruz.

Lisans, lisansüstü sertifika, lisansüstü diploma, master ve doktora seviyesinde bile sunuyoruz, hem de geleneksel eğitim masraflarının bir kısmına!

onlıne eğitim ile ilgilı sorular 

Bu derece ile öğretmen lisansı alabilir miyim?

Bu soruyu ikamet ettiğiniz ülkedeki düzenleyici kuruma sormanız gerekir. Kurallar ve düzenlemeler dünya çapında büyük farklılıklar göstermektedir.

Dereceniz uluslararası olarak tanınacaktır (lütfen bkz.here), ancak BM sözleşmesini imzalayan ülkeler bile genellikle öğretmen lisansı için gerekli belgeler konusunda fikir birliğine varamamışlardır.

Bu derece ile çalışma izni alabilir miyim?

Tek başına bir akademik derece, dünyanın herhangi bir yerinde çalışma iznini garanti etmez. Kurallar ve düzenlemeler ülkeler arasında büyük farklılıklar göstermektedir.

BM sözleşmesini imzalamayan bir ülkede çalışma izni için başvurursanız (lütfen bkz. here), derecenizi tanımak için ulusal süreci takip etmeniz gerekecektir. PCIE olarak bizler sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız, ama bu konuda sizlere garanti verebilmemiz mümkün değildir.

Online derece ucuz mudur?

Bina gibi fiziksel maliyetlerin olmamasından dolayı, uzaktan eğitim (çevrimiçi) dereceleri, hiçbir geleneksel Tuğla ve Harç kolejinin eşleşmeyi ummadığı büyük ölçüde azaltılmış bir öğrenim maliyeti ile sunmaktadır

Fakat burada sona ermiyor! Eğitim maliyetinden tasarruf etmenin yanı sıra, okurken tatil veya konaklama ve yaşam masrafları için üniversiteye gidip gelme masraflarınız da yoktur. Tüm metinler ve öğrenme materyalleri size dijital olarak verilir, bu nedenle muhtemelen bir daha asla okumayacağınız pahalı ders kitapları satın almak zorunda kalmazsınız.

Aslında, kariyerinize dağ gibi bir eğitim kredisi boruyla başlamak yerine, hızlıca borç ödeme aşamasını geçip kendiniz için güvenlik bir gelecek inşa etmeye başlayabilirsiniz!

Online bir derece alabilir misin?

Sadece onlien bir derece elde edemekle kalmaz, aynı zamanda genellikle çok daha ucuz ve daha yönetilebilir bir eğitim imkanı da elde edersiniz.

Kurumun daha düşük işletme maliyetlerinden dolayı , örneğin, derslik yok, daha az elektrik, vb. bu dereceler, geleneksel bir kampüs kurumularına kıyasla öğrencilere önemli ölçüde daha düşük bir öğrenim maliyeti sunmaktadırlar.

Çoğu online derece, geleneksel çalışmalardan daha esnektir. Örneğin, PCIE'DE, tüm derecelerimiz yapısı gereği hızlıdır, bu da her kursu öğrencilerin hızlarıyla doğru orantılı olarak çok veya az zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir. Öğrenciler kendi programınıza uygun dersleri alabilirler.

Hangi derecelerde online eğitim alabilirsiniz?

Bu gün ve yaşta, dünyanın herhangi bir yerindeki saygın bir kolejden uzaktan eğitim(çevrimiçi) yoluyla hemen hemen her derece elde edilebilir..

PCIE olarak şu anda Eğitim ve İş dünyasına odaklanmaktayız ve her iki alanda da geniş bir derece yelpazesi sunmaktayız

Lisans, yüksek lisans sertifikası, yüksek lisans diploması, yüksek lisans ve hatta doktora dereceleri sunuyoruz,geleneksel okul masraflarının bir kısmına!

paris uluslararası eğitim koleji 

En iyi online okul hangisidir?

Bunun gibi sorular çok özneldir, çünkü sizin için en iyisi başka biri için en iyisi olmayabilir. Daha iyi bir soru, hangi uzaktan eğitim programının ihtiyaçlarıma en uygun olduğu olabilir? Bu soruyu cevaplamak için birkaç faktöre bakmanız gerekir. Kurs ne kadar iyi tasarlanmış? Kurs akredite mi? Kurs pahalı mı? Okul çalışmalarımda beni ne kadar iyi destekleyecek?

PCIE'NİN neden eğitim veya işletme alanlarında kariyer arayan herkes için en uygun olduğunu özetlemek için tüm soruların cevapları ve daha fazlası bu SSS'DE bulunabilir. PCIE, geleneksel bir okulun sunmayı umduğu her şeyin çok altında fiyatlar için her seviyede son derece esnek ve aynı zamanda çok kapsamlı programlar sunan tamamen akredite edilmiş bir kurumdur.

İLETİŞİM FORMU